Podpora

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastější dotazy, manuály a videonávody, aby práce s portálem AMS byla ještě jednodušší.

Nemohu se přihlásit

V případě, že se Vám nedaří přihlásit, kontaktujte Infolinku SZIF na telefonním čísle 222 871 871 (volba č. 2) nebo využijte e-mail info@szif.cz.

Jaké jsou důvody zavedení monitoringu pomocí systému AMS?

Systém AMS byl implementován ve všech členských státech EU jako efektivnější a flexibilnější způsob kontroly. Záměrem Evropské komise je i nadále provádět kontroly a odhalovat pochybení, ale zároveň chce žadatele na chybu upozornit a umožnit mu nápravu bez penalizace, v duchu „prevence a komunikace“. Zároveň odpovídá rozvojovým cílům využití moderních technologií i v oblasti zemědělství.

Které podmínky lze monitorovat?

AMS v současnosti dokáže rozlišit zemědělskou kulturu, pěstovanou plodinu a provedení (neprovedení) seče či pastvy. Uplatňuje se proto u kontrol opatření na plochu v rámci jednotné žádosti. Systém AMS neověřuje dotační tituly vázané na hospodářská zvířata a lesnická opatření, ani tituly SOT, národní dotace, ekonomická opatření atd. V budoucnu bychom rádi funkcionality rozšířili i ověření meziplodin atd.

Co znamenají barvy na semaforu?

Barvy semaforu označují výsledek monitoringu pomocí systému AMS ke každému pozemku a konkrétní podmínce. Před zahájením monitoringu se na semaforu objevuje šedá barva značící, že podmínka ještě není vyhodnocena. Zelená barva označuje, že podmínka byla splněna. Oranžová barva značí, že družicová data neposkytují jednoznačné výsledky, takže nelze rozhodnout bez doplňujících informací. Je tedy nutné provést některou z následných aktivit pro ověření stavu pozemku (zpravidla geotagovaná fotografie či kontrola v terénu). Červená barva znamená, že podmínka splněna nebyla. Pokud ještě nenastalo datum rozhodné pro vyhodnocení podmínky, uplatní se světlý odstín zelené, resp. červené. V případě zobrazení červené barvy semaforu na svém scoreboardu nemá žadatel očekávat žádost o splnění úkolu v aplikaci GTFoto. V takovém případě může žadatel reagovat podáním dodatečného důkazu.


 

Přihlášení na Portál AMS a zapomenuté heslo

#Přihlášení

Příručka obsahuje podrobný návod v případě, že jste zapomněli své přihlašovací údaje. Zároveň popisuje způsoby, odkud je možné na Portálu AMS přistupovat.

Číst dále

Doložení dodatečných důkazů

#Doložení dodatečných důkazů

Číst dále

Mapové okno - uživatelská příručka pro žadatele

Číst dále

Scoreboard - uživatelská příručka pro žadatele

#Scoreboard

Číst dále
Ilustrační obrázek
#Systém AMS

Systém AMS – představení

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Zašlete nám ho na info@szif.cz.